Antypoślizgowa, wodoszczelna powłoka Triflex
Podcień od strony patio przy budynku przy ulicy Jaktorowskiej w Warszawie, prowadzący do klatek wejściowych do budynku, wykonany był z bardzo gładkiej i śliskiej żywicy. Ta powłoka, szczególnie w warunkach wilgotnych i zimowych, stwarzała duże zagrożenie poślizgnięciem dla mieszkańców budynku. Aby poprawić bezpieczeństwo, podjęto decyzję o wykonaniu nowej, antypoślizgowej i bezpiecznej powłoki żywicznej, odpornej na intensywne użytkowanie. Po przedstawieniu wariantów oraz próbek produktów w wymaganych kolorach, inwestor podjął decyzję o wykonaniu nowej powłoki z żywicy antypoślizgowej Triflex Cryl M 264. Do uszczelnienia szczeliny dylatacyjnej, zastosowana została żywica systemowa Triflex ProDetail. Antypoślizgowa powłoka żywiczna Triflex została wybrana, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo użytkowania dla mieszkańców budynku, jej barwa dobrze komponuje się z elewacją budynku, czas wykonania był bardzo krótki oraz co również było ważne dla inwestora, koszty powłoki i wykonania były na akceptowalnym poziomie. Nowa powłoka Triflex zapewnia nie tylko długoterminowe, bezpieczne użytkowanie, ale także szczelność w newralgicznych miejscach takich jak dylatacja ruchoma w tym przypadku.
Wymagania dotyczące renowacji
- Wysokiej jakości powłoka antypoślizgowa, odporna na intensywne użytkowanie
- Akceptowalne koszty wykonania renowacji
- Uszczelnienie detali takich jak szczelina dylatacyjna
- Szybka realizacja, ograniczenie uciążliwości renowacji dla mieszkańców do minimum
Przegląd etapów renowacji
- W pierwszej kolejności istniejąca powłoka żywiczna została odtłuszczona produktem Triflex Reiniger.
- Następnie powłoka została uszorstniona poprzez szlifowanie.
- Po przeszlifowaniu i odkurzeniu podłoża, wykonany został test przyczepności nowej powłoki Triflex do podłoża.
- Po pozytywnym wyniku testu przyczepności, szczelina dylatacyjna uszczelniona została tworzywem płynnym Triflex ProDetail.
- Po uszczelnieniu dylatacji, przy użyciu wałka nałożona została warstwa żywicy Triflex Cryl Finish 209 (utwardzanie około 60 minut).
- Następnie powierzchnia podzielona została na sekcje (długość sekcji = 2 x szerokość) i przy pomocy kielni, nałożona została druga powłoka z żywicy antypoślizgowej Triflex Cryl M 264.
- Po utwardzeniu żywicy Triflex Cryl M 264 (około 45 minut), nowa powłoka antypoślizgowa była gotowa do użytkowania.
BYŁEM POZYTYWNIE ZASKOCZONY REALNĄ POMOCĄ I
OBECNOŚCIĄ SPECJALISTÓW TRIFLEX NA MIEJSCU RENOWACJI,
CO NIE JEST POWSZECHNE W PRZYPADKU INNYCH FIRM.
PONADTO TRIFLEX ZADBAŁ O PRZYGOTOWANIE PEŁNEJ
DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ I FOTOGRAFICZNEJ PO WYKONANIU
PRAC, CO BYŁO RÓWNIEŻ BARDZO WAŻNE I POMOCNE.Bartłomiej Gimpel, Izolprim