Ratusz Kaufbeuren

En savoir plus

Kluczowe fakty

Lieu
Kaufbeuren
Système
Période des travaux
2016
Taille
3.500 m²
Applicateur
Geiger Bauwerksanierung GmbH & Co. KG, Ravensburg
Raport z zastosowania w praktyce Kaufbeuren

Ratusz Kaufbeuren

Liczne dylatacje charakteryzowały się Nieszczelnościami. W miesiącach zimowych woda zawierająca rozpuszczającą się sól przedostawała się do wnętrza budynku. W niektórych miejscach powstały już poważne uszkodzenia w konstrukcji, w szczególności w zbrojeniu. Dlatego miasto Kaufbeuren ogłosiło przetarg publiczny na remont parkingu wielokondygnacyjnego. Zlecenie otrzymała firma Geiger Bauwerksanierung GmbH & Co. KG z Ravensburga. Szczególnym wyzwaniem okazało się stworzenie rozwiązania uszczelniającego do licznych dylatacji między elementami konstrukcyjnymi. Ze względów ekonomicznych uszczelnienie dylatacji wyłącznie za pomocą profili do dylatacji nie wchodziło w rachubę. W porozumieniu z biurem inżynierskim Weber z Türkheim, projektantem konstrukcji nośnej, firmą SPS GmbH z Kaufbeuren oraz Hubertem Nägele z miejskiego wydziału ds. budownictwa naziemnego powstała koncepcja uszczelnienia dylatacji z dynamicznym zabezpieczeniem pęknięć. W połączeniu z systemem ochronnym do nawierzchni w klasie OS 10, zrealizowanym za pomocą Triflex ProPark, wariant 2, powstało spójne rozwiązanie.

Wymagania dotyczące renowacji

  • Dwuwarstwowe uszczelnienie dylatacji w powierzchniach jezdnych i postojowych
  • Uszczelnienie z powłoką ochronną
  • Montaż profili do dylatacji w obszarze rampy
  • Krótkie przerwy w eksploatacji
  • Optymalny komfort użytkowania

Przegląd etapów renowacji

  1. Uszczelnienie wszystkich detali za pomocą Triflex ProDetail i włókniny Triflex.
  2. Uszczelnienie powierzchni za pomocą Triflex ProPark.
  3. Utworzenie wysoce odpornej na ścieranie warstwy użytkowej za pomocą Triflex Cryl M 264: jezdnie i rampy w kolorze szarego kamienia, miejsca postojowe w ciemniejszym kolorze szarym szarym-drogowym.
  4. Oznaczenia miejsc postojowych i strzałki na rampie wjazdowej i wyjazdowej, a także numeracja miejsc postojowych w kolorze białym; oznaczenia na wspornikach, krawężnikach i w strefie ze szlabanami w kolorze żółtym.

ROZWIĄZANIE SPECJALNE, KTÓRE OPRACOWALIŚMY I ZREALIZOWALIŚMY, BYŁO DOBRĄ ALTERNATYWĄ WOBEC ZAMONTOWANIA SAMYCH TYLKO PROFILI DO DYLATACJI, ZARÓWNO POD KĄTEM TECHNICZNYM, JAK I EKONOMICZNYM – JEST ONO RÓWNIE TRWAŁE I ODPORNE NA ZUŻYCIE, ALE ZNACZNIE OSZCZĘDNIEJSZE.

Biuro inżynierskie Weber, Türkheim

Dalsze referencje

Thumbnail
Parking MMM Migros Crissier